zuga‎ > ‎etendused‎ > ‎

"Käijad" (1999) kohaspetsiifiline grupitöö

posted Feb 10, 2011, 10:49 AM by Tiina Mölder
Koreograafia ja tants: Tiina Mölder, Kaja Kann, Jarmo Karing, Kenneth Roosipuu, Kaarel Kabin Kestus: umbes 30 min Mõned läbikäidud esinemispaigad: Tallinna Raekojaplats, Balti Jaam, Gdanski sillad ja trammid, Jekaterinburgi Suur Noorte Teater, Malmö vanalinn, Hannohver (EXPO 2000), Eesti Kultuurkapitali Aastapreemiate jagamise õhtu
Etendus, mida võite näha kõikjal, kuhu koguneb inimesi ja kus te seda vaadata/näha oskate
*Tiit Tuumalu "Postimees" / 2002*
...Samu eesmärke taotles ka 1960ndate algul New Yorgi Judsoni mälestuskiriku ümber kogunenud seltskond noori koreograafe-tantsijaid, kes ei tahtnud leppida moderntantsu elitaarsuse ja loomulikust kehast eemaldumisega. Just nemad panid aluse postmodernsele ehk nüüdistantsule, mis defineeris end paljuski moderntantsu eituse kaudu.
Judsonlaste vahendusel murdsid tantsu argielulised liikumised ja toimingud, tantsuna pakuti välja erinevaid mänge ja irooniat, kaduma hakkasid piirid tantsijate ja publiku vahel, kehaline perfektsus asendus omapäraga ja tulemuse asemel hakati enam väärtustama protsessi. Judsonlased väitsid, et tants pole tants mitte oma sisu, vaid konteksti tõttu - seetõttu, et «meie nimetame seda tantsuks». Kõike seda näeme praegu ka eesti «tantsudogmaatikute» esituses.
Comments