zuga‎ > ‎etendused‎ > ‎

Maja Jaama uulitsas

posted Feb 10, 2011, 11:07 AM by Tiina Mölder   [ updated Feb 10, 2011, 11:11 AM ]
Idee: Tiina Mölder Lavastus ja tants: Tiina Mölder, Helen Reitsnik, Katrin Essenson,     Eike Ülevain, Mairika Plakso, Annika Vamper Lood: Mehis Heinsaar Stsenograafia: Liina Tepand Valminud koostöös Tartu Teatrilaboriga Kestus: 2 tundi
Etendus majas tantsude ja lugudega.
Etendus toimub samaaegselt ühe maja erinevates ruumides. Jalutades läbi maja ruumide on vaatajatel võimalus teha endale oma etendus, vaadata vanakeste toimetusi ja tantse, mööduvaid pilvi, kuulata lugusid, juua teed ja lasta päeval õhtusse minna.
*Sirle Põdersoo, Aare Pilv / "Sirp" 24.01.2003*
Mõlema lavastuse suundumus on liikuda teatavasse teatri algpunkti, milleks on ruum ja selle täitja, ning vaadata, kas seda olukorda saab lahendada teisiti, kui seda tavaliselt tehakse. Neid küsimusi võiks sõnastada nii: mis on need asjad, mille me võime teatrist taandada, nii et alles jääb ikkagi teater; kas teatrist on võimalik taandada näitleja, nii et on ikkagi tegu teatriga (tehnoloogilise teatri tegijad näivad seda võimalust tajuvat); kas näitleja saab teatris olla mitte-inimene (s.t. mitte pelgalt mitte-inimese märk); kas teatraalne ruum peab olema teatriruum (või võib see olla ka kujuteldav virtuaalruum nagu “Aurora” puhul või suures osas üksiku vaatajapilgu eest varjatud labürint nagu “Maja” puhul)? Lõpuks esitavad need lavastused kaksikküsimuse, kas teatris on võimalik mõni muu dominant peale näitleja ja kas on võimalik teater, kus teatriruumi loob ainuüksi näitleja, nii et selleks piisab vaid näitleja pilgust vaataja intiimruumis. Ja lõppude lõpuks peab ütlema, et tegu on siiralt ja sümpaatselt idealistlike teatriprojektidega, sest mõlemas on varjatult olemas küsimus, kas teatri olemasoluks on vaja vaataja pidevat kohalolu.

"

Comments